zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Pošlete mi e-mail
© jan oharek 1999-2004


Nikita, žena s utajeným posláním


Krásná i krutá, atraktivní a nebezpečná. Je ženou bez minulosti. Nikdo neví, kým byla, kdo byli její rodiče, pro koho pracuje a kam chodí domů. Není ženou jako ostatní. Patří k těm typům, které jsou obdivovány muži pro svou odvahu, sílu i krásu zároveň.

Nikita Peta Wilson Její příběh začíná jako příběh ženy, která je obviněna za něco, co nespáchala. Odsouzena na zbytek života za mříže Nikita ztrácí smysl života. Jenže je vybrána pro vyšší cíle, než do konce života počítat šváby na stěně vězeňské zdi. Tajná protiteroristická organizace Section One nabídne Nikitě, že se může dostat z vězení, když pro ně začne pracovat. Dívka souhlasí. Po dlouhém a náročném výcviku se z ní stává špičkový superagent, který má za úkol bojovat proti terorizmu všemi prostředky. K tomu jí dopomáhají i ostatní členové týmu, bývalý zabiják Michael Samuelle, specialista na zbraně Walter (Don Francks), počítačový expert Birkoff (Matt Ferguson) i nejvyšší Nikitin nadřízený Operations (Eugene Glazer). Jenže její vnitřní pocity jí občas nedovolí udělat, co se po ní žádá, protože je to proti jejímu svědomí. Má novou identitu, novou práci, nový cíl, nový úhel pohledu na svět, ale pořád je to jenom člověk. Je to La Femme - žena - Nikita...

Peta Wilson: Ocelová terminátorka s křehkou duší
Blonďatá kráska, která představuje Nikitu, se narodila před jedenatřiceti lety v australském Sydney. Část svého života prožila na malebném souostroví Nová Guinea, kde prožila celé své dětství. Jako dítě vynikala především svým pohybovým nadáním, díky kterému se stala nemladší členkou australského univerzitního družstva netballu. Díky perfektní postavě, dlouhým nohám a atraktivnímu vzhledu dostala angažmá jako modelka v Evropě, ale posléze nakonec skončila v Los Angeles a vrhla se na hraní. Svoji první šanci před kamerou dostala v divadelní hře Sama Shepherda Fool For Love, z nepříliš rozsáhlé filmografie jmenujme například The Sadeness of Sex nebo Mercy. Objevila se i v jedné epizodě seriálu Highlander. Teprve v Nikitě se ale mohla uplatnit naplno. Vynikly zde především její pohybové schopnosti.

To, že se do herectví vrhla naplno, potvrzuje i její velká pracovní aktivita - na place je mnohdy i více jak 15 hodin denně. Sama však tvrdí, že s charakterem hlavní hrdinky nemá moc společného. O seriálu říká: "Nechci hrát Nikitu až do čtyřiceti. Jsem prozatím ale jenom malá hvězdička s velkými sny."

Peta není jako ostatní hollywoodské hvězdy, dodneška žije se svou babičkou v pronajatém podkrovním bytě. Sama chce, aby její život nebyl jako Nikitin - beze snů a emocí. I z toho důvodu se snaží, aby její hrdinka nebyla jenom tuctovou kráskou na obrazovce, jejíž příběhy se píší hlavně kvůli ziskuchtivosti producentů. "Někdy je moje práce těžká, zvláště když je ve scénáři něco, s čím se nedokážu plně sžít, ale chápu, že scenáristé dělají, co mohou," říká. Šance, že se Peta Wilson stane v blízké době hvězdou stříbrného plátna, není tak v nedohlednu. Když se producenti rozhodovali, koho obsadí do připravovaného třetího pokračování slavného megafilmu Terminátor, po adeptkách jako Famke Janssen (Zlaté oko) a Natasha Henstridge (Mutant), nechal se hlavní protagonista Arnold Schwarzenegger slyšet, že právě Peta patří k nejlepším kandidátkám. "Potřebujeme herečku, která by dokázala svým charakterem nahradit předchozího terminátora Roberta Patricka," prohlásil Arnie.

Roy Dupois: Místo vědce vrahem
Když přijal osmatřicetiletý rodák z kanadského Montrealu roli sériového vraždícího psychopata Michaela Samuella v seriálu, netušil, že mu právě tahle postava otevře cestu do světa. S novou identitou se stal největší oporou Nikitě. Vztah Nikity a Michaela je komplikovaný, protože ho brzdí spousta překážek, přes které ani jeden z nich nemůže jít. Royovým původním cílem bylo stát se vědcem, ale když ho úplnou náhodou vybrali v přijímacím řízení na National Teather School of Canada, kam se dostal díky svému kamarádovi, jeho život se začal ubírat od věd směrem k umění.

Než se dostal k roli v Brutální Nikitě, stihl se stát v Kanadě známým díky televizní minisérii Holky za milion dolarů. Zahrál si v seriálech Les Filles de Caleb, Scoop II nebo Blanch. Z jeho filmových titulů si diváci pamatují snímek Ježíš z Montrealu z roku 1989 nebo Čekání na Michelangela z roku 1996. V soukromí se Roy věnuje aktivně sportu - jeho koníčkem je lyžování a box, ale i své přítelkyni Celinne Bonnier, se kterou žije již velmi dlouhou dobu.

Od letošního roku se v seriálu objevila i tvář herce Stephena Shellena coby Marca O'Briena. Stephen není ve filmových kruzích úplně neznámý. Od doby, kdy ho hledač talentů objevil a přivedl do světa filmu, stačil už absolvovat dost zkušeností po boku slavných hvězd. Mimo televizních rolí v seriálech Jump Street 21, Protiúder nebo Krajní meze se objevil po boku Brada Pitta ve filmu Teče tudy řeka, mohli jsme ho vidět v Osobním strážci a také v akčním thrilleru 60 sekund. Stephen se kromě herectví věnuje i umění. Jeho umělecká díla jsou vystavena v některých galeriích ve Spojených Státech a v Kanadě.

[ Petr Suvorov, Seriál - 12/2001 ]

NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

všechna práva vyhrazena - all rights reserved
© jan oharek 1999-2007
Články