zpět na úvodní stránku
Brutální Nikita CZ [La Femme Nikita CZ]
menu
Novinky
Seznam a popis epizod
O seriálu
Hlavní role
Zajímavosti
Guestbook
Hudba v seriálu
Články
Odkazy na jiné LFN stránky
Pošlete mi e-mail
© jan oharek 1999-2004


Brutální blondýna Nikita se vrací

Preview článku z Lidových Novin
Download

[ZIP/JPG | 1300x1473 | 173kB]

Australanka Peta Wilsonová vyslyšela rozhořčené fanoušky a natočila nové díly

Drsná špionka-atentátnice bude v novém seriálu na amerických obrazovkách znovu bojovat proti teroristům i o své přežití.

NEW YORK / PRAHA - "Už jsem na to nechtěla myslet, byla jsem ráda, že to mám za sebou," přiznala protagonistka brutální Nikity Peta Wilsonová, když loni v květnu dotočila v Torontu poslední díl seriálu "La Femme Nikita".

"Byla to naše vzájemná dohoda řekli jsme si: Fajn, ale je na čase dělat něco jiného."

Pár týdnů poté, co se herci a členové filmového štábu rozprchli na dovolenky či vrhli na nové projekty, začaly jim vyzvánět telefony. Producenti jim totiž nabídli práci na dalších epizodách, které by byly volným pokračováním filmu o nebezpečné supertajné agentce, která bojuje všemi prostředky proti světovému terorismu.

A tuto neděli na kanále USA Network potěší americké příznivce první část nové série, která by měla být symbolickým završením předchozích dílů tohoto sexy thrilleru.

Nové díly, stejně jako ty předchozí, inspiroval dnes již téměř kultovní film francouzského režiséra Luca Bessona Brutální Nikita (La Femme Nikita) z roku 1990 s Anne Parillaudovou v roli nekompromisní špionky-atentátnice. Na jeho motivy byl také natočen i celovečerní americký film Point of No Return (Místo, odkud není návratu) z roku 1993 s Bridget Fondovou v roli nezkrotné Nikity.

V letech 1996 až 2000 pak v americké televizi běželo úspěšné seriálové pokračování Nikity s novou hvězdou Petou Wilsonovou v hlavní roli.

Když ale loni v květnu američtí tvůrci seriálu, který měl stejný název jako francouzský originál, oznámili natočení posledního dílu, zvedla se obrovská vlna odporu ze strany fanoušků v podobě dopisů, faxů, e-mailů a telefonátů ze 40 zemí světa.

Příznivci brutální Nikity dokonce začali posílat televizní společnosti USA Network nemalé částky v dolarech, aby ji přesvědčili, jak moc stojí o pokračování svého oblíbeného seriálu (společnost údajně věnovala všechny tyto peníze na charitu).

Symbol chladné krásy i brutality
To donutilo filmaře jejich rozhodnutí zvážit a natočit další epizody. První z osmi nových a tentokrát již zřejmě opravdu posledních dílů se tak objeví na obrazovkách v USA tento víkend.

Hlavní role byla opět svěřena atraktivní, energické Australance Wilsonové, která se stala již trvalým symbolem chladné krásy i Sekce 1, supertajné vládní protiteroristické organizace, pro niž ve filmu pracuje.

Peta Wilsonová, která během natáčení zestárla z 26 na 30 let, často hovoří o Nikitě - roli, která ji proslavila i typově "udělala" - se smíšenými pocity. "Co se tvořivosti týče, televize není pro herce to nejlepší médium. V TV totiž neustále chodíte kolem dokola po vychozených stezkách." Pravdou však je, že Wilsonová již několik let pracuje podle téhož vzorce.

Během čtyř sezon s La Femme Nikita totiž Wilsonová pracovala na jediném, i když čtyřhodinovém filmu "It´s a Girl Thing" (Dívčí záležitost). Mimoto si přivydělává předváděním hodinek značky Psycht z dílny Jaspera Sceatse, syna slavného návrháře Jonathana Sceatse.

Zajímavé jsou však i poznámky Wilsonové k osobnosti samotné Nikity. "Nikita - viděli jste její evoluci během posledních čtyř let - je jako bájný pták fénix, a tak je ji třeba brát. Myslím, že je to její přirozený vývoj. Stala se tím, čím je: nemůžete zabít tolik lidí a přitom nezdrsnět. Prostě je z ní někdo jiný."

Přestože se protagonistka drsné špionky snaží prosadit jako herečka i mimo Sekci 1, jak film znají skalní fandové, nemá zatím její kariéra "mimo sekci" valnou budoucnost. Je to ale zřejmě tím, že jako "brutální Nikita" se Wilsonová ve svých třiceti letech stala živoucí legendou.

pet

[ Lidové Noviny, sobota 6. ledna 2001, strana 16 ]


NOVINKY | EPIZODY | O SERIÁLU | HLAVNÍ ROLE | HUDBA | ČLÁNKY | ODKAZY

všechna práva vyhrazena - all rights reserved
© jan oharek 1999-2007
Články